| Mihaelaaaa19 a întrebat:

Am o problema cu parul. Nu imi mai creste de foarte mult timp, il am pana la umeri, si nu creste deloc. Am citit ca ar trebui sa imi tai varfurile la fiecare 3 luni, dar as ajunge cheala, fir subtire, gras, despicat si nu imi intind parul, cade foarte mult. Am o colega care are parul pana la fund, rezistent si des, si mereu ma gandesc cum ar fi sa il am asa..Va rog sa ma ajutati, cu produse care nu dauneaza mai mult, intretinere, orice. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Buna!
Eu am parul lung si des de cand ma stiu si acum 2-3 ani am avut o problema destul de nasoala, si anume imi cadea parul foarte rau, adica daca bagam pana prin el, strangeam aproape un pumn si pe langa asta la fiecare baie ramanea o gramada in cada. Multi mi-au recomandat sa il clatesc dupa fiecare spalare cu zeama de urzica, asa ca am incercat. La o luna cam asa, eu spalandu-ma pe par cam la 3 zile, a inceput sa isi revina, nu mai era tare si nu mai cadea. Ce-i drept, nici nu mi-am mai vopsit parul de atunci si nici nu l-am mai indreptat. Daca nu ai timp sau nu ai de unde lua urzici, incearca samponul de la Yves rocher cu urzica, este de nota 10! il ajuta sa regenereze si o sa isi revina dupa o perioada nu foarte lunga. Sa nu te speli decat 1 data cu sampon, sa nu il piepteni cand e ud si nici des si sa nu te culci cu el ud. Sper sa te ajute.

| izaidk a răspuns:

Uite, acum fiecare cu genele lui. Observa in familie dacă unul din părinți au parul ca al tau și cam asta ar fi explicația. asa sunt eu, seman cu mama, am firul subțire, mai este și rar dar din fericire îmi creste repede dacă observ eu bine. Cu tratamentele din ziua de azi îți poti ajuta parul sa fie mai sănătos. De exemplu folosește ulei de măsline, argan, cocos, ricin (pentru indesire). combinate sau individual, pur și simplu dai un search pe google cu măști naturale pentru par și găsești o grămada și bineînțeles trebuie făcute regulat pentru a vedea efectul. Este foarte bine ca nu folosești placa altfel ar fi fost o cauza pentru care parul tau e asa, eu mi l am cam distrus cu placa dar al meu e creț și nu mi place absolut deloc deci sunt nevoită sa folosesc placa. Și cum am spus, de fiecare data când îți speli pe cap folosești o masca naturală iar după un timp sigur vei vedea rezultate happy