| FlorinaRuby a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi, mi-am tot stors cosurile(mie nu imi apar multe) si am ramas cu pete pe fata, nu am fata intr-o culoate uniformasad
Ce stiti ca e bun pentru asta?(metode naturale, creme etc.)dar fara fond de ten sau chestii din astea, va rog.
Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Beatrice_5910 a răspuns:

Crema este la Gerovital Plant gama cea noua, crema Antiimperfectiuni. Este foarte buna si eu am avut multe astfel de urme pe fata si chiar si-a facut treaba. Metode naturale ar fi masca din miere si lapte ( o lingura de miere si una de lapte) hidrateaza pielea si o uniformizeaza. Un tonic si exfoliant care ti-l poti face de 2 ori pe saptamana : imbiba un disc demachiant in suc de lamaie proaspat apoi presara zahar. Spalate inainte cu apa calda pe fata pentru a deschide porii apoi folosesti discul demachiant cu lamaia si zahar apoi il cureti tot cu apa calda. Lamaia uniformizeaza si tonifica tenul iar zaharul este un exfoliant minunat.

4 răspunsuri:
| Chocolate_2864 a răspuns:

Şi eu am păţit la fel şi la început am folosit numai creme scumpe care nu prea mi-au fost de folos.Dar apoi am cumpărat Acneol Prop şi Tenapin(loţiune nutritivă pentru faţă).Se tamponează uşor zona afectată, de 2-3 ori pe zi.

Sper că te-am ajutat happy

| FlorinaRuby explică:

Mulţumesc de răspunsuri, i.am dat fundiţa lui Beatrice pentru. ca mi.a dat si metode naturale si aveam nevoie pentru că dacă incercam toate cremele pe care mi le.aţi propus deodata era mai rău, aşa că v.am dat "folositor".love struck

| greentea a răspuns:

Eu folosesc Garnier Pure Active 3 in 1. Aplici masca o data la 2 zile( contine argila) si dupa cateva folosiri, apar imbunatatiri vizibile ale tenului.

| iulikutza27 a răspuns:

Du-te la dermatolog.El iti va zice sigur cu ce sa-ti dai. Poate nu orice crema e buna pentru tenul tau sau spala-te cu ceai de musetel.