| lexlovesyz a întrebat:

Buna! Am nevoie de o sugestie? Vreau sa ma epilez pe maini, pe picioare deja m-am epilat dar mama spune ca mai trebuie sa astept dar ar fi ciudat am 12 ani si chiar am nevoie am parul negru plss

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai mai intrebat asa ceva si ti s-a mai raspuns. Esti prea mică.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun ca esti inca copil prea mic ca sa apelezi la epilare de la anisorii astia.
Mama ta are perefecta dreptate.

| dullcat a răspuns:

Buna.Am impresia ca ai mai pus intrebarea asta. Daca pe picioare te-ai epilat deja si nu a observat mama ta, ce te opreste sa te epilezi si pe maini?

Răspuns utilizator avertizat
| sammie a răspuns:

Până la 16 ani nu este recomandat. Dacă tu îți epilezi părul poți face boli și altfel de chestii mai nasoale. Nu înțeleg de ce te deranjează. Dacă cineva se ia de tine pur și simplu nu-l băga în seamă. Fiecare are corpul lui și trebuie să ne bucurăm de el.

| fluture156 a răspuns:

Probabil că îți dorești acest lucru pentru că ți-au atras alții atentia, au râs și așa mai departe. Dacă totuși vrei sa faci acest lucru, folosește benzi cu ceară, nu lamă (deși costurile epilării cu lama sunt mai mici) pentru a nu avea probleme mai târziu.
Dacă este doar un moft de al tău și nu o problemă care să te afecteze cu adevărat, atunci ar fi mai bine să mai aștepți.
Mare, mare grijă cu epilatul pe mâini. S-ar putea să îți faci mai mult rău decat bine si părul să crească mai repede, mai mult și să fie mai închis la culoare.

| LizzUzumaki a răspuns:

Dacă nu ți-a crescut nu este nevoie ar trebui sa drepți dar dacă este destul de mare da.
Eu de exemplu folosesc crema de epilat de la farmec sau merg la salon si am parul negru si sunt bronzata si da este greu te înțeleg pr când alții au parul deschis si culoarea deschisă nu li se vede parul dar cei bruneți …