| anonim_4396 a întrebat:

Am niste "decalcifieri" pe unghii, adica nu sunt netede, au niste zimti...nu stiu sa explic, sper ca intelegeti. Cu ce as putea sa ma dau ca sa am si eu unghii sanatoase si netede?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la medicul de familie si fa-ti analize. Ai un deficit de fier, calciu, magneziu sau vitamine. Daca ai sa iti corectezi deficitul, unghiile vor redeveni normale.

| EUSIATIT a răspuns:

Daraga mea chiar azi am citit pentru a avea unghiile sanatoase foloseste ULEI de ricin de la farmacie are prospect si ti spune exact cum si ce sa facvi este 3 ron sticluta si le dai cu pensula de la oja succes

| Dianna a răspuns:

Pui in ceva ulei de masline, il incalzesti si iti bagi degetele acolo. o sa ti intareasca ungiile si o sa le faca frumoase!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica ti se exfoliaza.patesc si eu asta. incearca uleiul d maslinebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Masezi unghiile seara, timp de 2 luni cu ulei de ricin (se găsește la Plafar - centru de ceaiuri, 25 ml - 3 ron).
Pilirea o faci cu o pilă pentru unghii casante (se găsește în comerț).
Nu aplici ojă sau lac pe ele, iar în situația în care totuși îți vei da, îndepărtezi oja sau lacul cu dizolvant de unghii fără acetonă (free).
Nici medicul dermatolog nu este de ocolit.
Pa, pa.