| luciradu14 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa explic ce vreau sa spun... dar incerc, sper sa intelegeti. laughing
Deci... de ceva timp mi-au aparut niste "pete" sa zic asa, pe fese. Nu sunt de genul loviturilor, sunt puctulete in toate partile. Nu sunt vergeturi, seamana mai mult cu niste alunite, doar ca sunt putin mai mari si sunt vinete. Nu sunt nici cosuri. Are cineva vreo idee ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi din mai multe motive. Cel mai plauzibil este igiena insuficienta si s-au format "radacini" de cosuri.
Spala-te bine in acea zona cu apa calda si sapun de casa (sau sapun dezifectant, antibacterian), dupa fiecare scaun, mai ales daca stai mult pe scaun sau in mediu cu mult praf.
Daca nu trece in 2-3 saptamani, mergi la un consult si la un medic dermatolog.

| NAT0 a răspuns:

Dermatologul sigur are o idee ce este.

| Annamaria21 a răspuns:

Posibil sa ai vreo problema cu ficatul, dar trebuie sa te duci la dermatolog ca sa nu se înmulțească