| Pufulete456 a întrebat:

Cum se utilizeaza uleiul de ricin pentru par? Adica cat trebuie lasat, unde trebuie aplicat daca la farfuri sau la radacina si cand trebuie sa ma dau cu el o data la x zile? Fundoi big grin

Răspuns Câştigător
| AlexandraMoldovan18 a răspuns:

Salut,daria1234,
Eu il folosesc intr-o masca pentru par uscat (daca e si cazul tau iti pot da reteta).
Il poti folosi si simplu il dai pe parul uscat sau proaspat spalat, umed lasi cat de mult poti(30 min.1h.2h) si apoi clatesti bine si fol balsam.
Sau il poti amesteca cu galbenus si zeama de lamaie si miere..si il aplici pe parul umed.
Depinde si ce fel de par ai... BaFtA!

| Pufulete456 explică (pentru AlexandraMoldovan18):

Si la cat? O data pe saptamana se aplica?

5 răspunsuri:
| Anonim0100 a răspuns:

Bună!
Păi il il pui in palme dupa dai in par astepţi cam 2-3 ore. Şi dupa te speli bine la cap si cam asta e tot.

| Pufulete456 explică (pentru Anonim0100):

Il dau la varfuri sua la radacina?

| Anonim0100 a răspuns (pentru Pufulete456):

La radacina!

| justyoanna007 a răspuns:

Iti dau un sfat, crede-ma daca aplici ulei de ricin pe par o sa iti faca parul unsuros o sa arate nasol, eu in locul uleiului de ricin am folosit samponul FAVISAN pentru cresterea parului pe care in combinam cu HEAD & SHOULDERS anti matreata. Sper ca te-am ajutat. Funda?