| BlancaFantasma a întrebat:

am o intrebare cam stupida, stiu, dar totusi. fetelor cum sa invat mai repede sa merg pe tocuri?! sa`mi mentin echilibrul si sa nu dau in toate partile? am 18 ani si nu am purtat niciodata ca ma simt mai comod in opicnute, adidasi etc...totusi vreau sa incerc acum ca stiu ca sunt elegante si frumoase tocurile etc. si mi-am cumparat niste pantofi superbi cu toc de 10 cm(stiu e prea mult dintrr`o data) pentru un majorat dar nu i-am putut purta, n`am putut mergelaughingdeci, sfaturi?

8 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Pai incepe cu niste tocuri putin mai mici si plimba-te prin casa. Stai vreo 2-3 ore cu ele in picioare. Numai bine exersezi. Apoi poti trece la tocurile de 10 si tot asa, le iei prin casa pana simti ca le poti stapani laughing

| Asdffd a răspuns:

Pai...puneti o carte pe cap mai groasa, si umbla desculta prin casa dupa vreo 10 min, ia'ti si tocurile, si cartea si incearca sa iti mentii echilibrul.

| mistikk a răspuns:

Pai.pune`ti pantofii si exerseaza in casa.traseaza`ti o linie imaginara si incearca sa mergi ca pe podium si ia si o carte si pune`o pe cap ca sa ai un mers cat mai dreptwinkingsi poti face asta de mai multe ori pe zi ca sa te obisnuiesti.sau poti chiar s amergi prin casa, spala`i bine pe talpa si stai numai in pantofi o sa te doara picioarele dar macar o sa te obisnuiestiwinking.

| iulikka a răspuns:

Eu am inceput sa port tocuri pe la 14 ani, si la fel ca tine am vrut sa incep cu 10 cm.
Prima data i-am incaltat si avand o curte mare am inceput sa merg cu ei, facand ture ca sa mi se obisnuiasca si picioarele cu ele... Mergand tot mai mult cu ei, in casa, in curte, inveti sa mergi... Repetitia e mama invataturi. Dupa 4 ani de mers pe tocuri pot spune ca rezist pe cele de 10-15 de la 10 ore in sus.Asa ca te sfatuiesc sa-i incalti si sa incepi sa umbli prin casa sau curte cu ei:*

| question_3585 a răspuns:

Mai intai i-a pantofii mami daca iti sunt buni cat de cat cu toc mai mic si fac multe exercitii, mergand cu cartea pe cap, apoi ia niste pantofi mai inalti si tot mai inalti pana la 10 cm. exerseaza exerseaza! nu dintr-o data iti iei 10 cm si mergi la party.prima data in casa cu piticanii.succes si la multi ani, pentru ca se apropie majoratul.

| underground05 a răspuns:

Incalta acei pantofi cu toc de 10 cm si exerseaza in camera la tine cateva min in fiecare zi ai sa vezi ca ai sa te obisnuiesti si nu va fi ata de greu.important e sa ai si incredere in tine succes!

| luniii a răspuns:

10 cm e prea mult pentru u indiferent ca ai varsta pe care o ailaughing incearca la inceput sa mergi pe tocuri de 5 apoi de 7, 9 10 si mai cresti dupa daca vrei.Inca ceva daca tii neaparat sa mergi pe tocuri de 10 de la inceput trebuie sa aiba un pic de platforma ca sa poti sa iti mentii echilibrul mai bine asta 1, si 2 nu ai cum sa inveti daca nu mergi mult pe tocuri. Sfatu meu, plimba-te cu ele prin casalaughing si cand iti mentii echilibrul gata poti merge unde vrei u :* Bafta si vezi sa nu iti rupi gatulbatting eyelashes