| laurentiuus12 a întrebat:

Am o intrebare: ce sa fac ca sa opresc sa-mi cada parul?

6 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Si eu am aceeasi problema de foarte mult timp. Eu momentan am incetat sa mai folosesc placa de par. Iti poate cadea parul din mai multe motive: poate fi genetic, folosirea produselor cosmetice pentru par care contin foarte multe ingrediente chimice, folosirea placii, vopsitul parului, anemia(lipsa de fier), consum excesiv de medicamente, anesteziile.
Eu una stiu de ce imi cade parul si am inceput sa iau niste pastile de la plafar pe baza de urzica si fier. Problema asta trebuie tratata si din interior, nu numai din exterior.
Ca tratament exterior folosesc masti facute de mine din ou, ulei de masline, iaurt/lapte, ulei de ricin sau o solutie facuta din vitamina A si E, ulei de ricin, tinctura de ardei iute, gaz, petrol si inca ceva, nu mai stiu. Rezultatele nu le vei vedea imediat.
succes big grin numai bine

| Naяutσ a răspuns:

E vara cred ca e normal sa cada, cumpara un sampon special :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Impotriva caderii parului iti recomand sa incerci asta:
o lingura de gaz, o lingura rom, o sticluta de vitamina A(uleioasa), un galbenus de ou.Amesteci bine, aplici pe parul spalat, incepand de la radacina spre varfuri.Lasi timp de o 1/2 ora, clatind apoi foarte bine parul.
Tratamentul se poate face la 2 saptamani.

| georgeta27 a răspuns:

Incearca revalid

| Inger0Cazut a răspuns:

Dte cu solutie pe baza de petrol. Intareste si parul, si ti-l face mai rezistent.Si eu l-am incercat si sunt foarte multumita.Solutiile pe baza de petrol sau gaz le gasesti la magazinele naturiste.

| geopopiku a răspuns:

Dc e o problema genetica te asigur ca nu prea ai ce face in caz contrar fa ce a zi ANAHsneaman