| anannnnannnn a întrebat:

Buna! Am o intrebare despre epilatul inghinal. Cat timp trebuie lasat parul sa cresca? Din cate stiu nu trebuie sa fie foarte mic dar n-am auzit pe nimeni care sa zica dupa cat timp este ok sa te faci cu ceara.
Spre ex am o sapt si nu stiu daca sa mai aștept sau sa merg la salon sa ma fac cu ceara. Este prima data cand merg la salon.
Nu stiu cat de bine am ales categoria, dar am impresia ca este cea mai accesată.va mulțumesc pentru eventuale răspunsuri!

3 răspunsuri:
| 25girl a răspuns:

Bună!
2 săptămâni este indicat să aștepți creșterea părului pentru a avea rezultate bune.
Acest lucru mi l-a spus încă de la început cosmeticiana la care merg.

| 25girl a răspuns:

Încă ceva, iti recomand cu drag sa încerci epilatul cu pasta de zahar, tot la salon.
Este superior celui cu ceară. Iar din punct de vedere subiectiv, pot sa spun ca este și mai puțin dureros.

| Eireann a răspuns (pentru 25girl):

Si mie imi pare mai putin dureros, pielea isi revine mai repede si nu ai probleme cu fire crescute sub piele.