| Rox1234 a întrebat:

Dupa cate ore dupa epilatul inghinal cu ceara trece roseata? e prima oara cand ma fac sad urmeaza dupa sa merg la o piscina. imi poate spune cineva aproximativ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când te epilezi faci mici eroziuni ale pielii, care o fac mai vulnerabilă la infecții. Așa că la piscină, după ce se vindecă.

| Digikey a răspuns:

Pune o poza sa ne dam seama mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil să îți treacă peste noapte.

| alma200033 a răspuns:

Pai depinde, poate sa treacă după câteva ore sau câteva zile...mie mi-a trecut cam in câteva zile

| Alexandra40000 a răspuns:

Cam 2 zile

| elenachiorean167 a răspuns:

Pai fiind o zona cu piele mai fina si subtire de regula dupa o zi dar nu ai voie sa te dai cu nimic in acea zi ca nu faci iritatii. Dar depinde si de pielea ta. Sper ca am zis ceva care sa te ajute. happy