| Chanel22 a întrebat:

am o intrebare fiindcă de ceva timp sunt paranoică. am parul gras si destul de multă matreata. nu pot sa spun ca am manacarimi dar simt uneori un disconfort si daca ma scarpin imi ramane sub unghii matreata. Dilema mea e ca uneori pe langa matreata gasesc 2 3 punctulete negre. ce dumnezeu sunt? Mi-e foarte greu sa iau in calcul varianta păduchilor. sunt prudentă si am o igiena riguroasă. dar tot mi-e frică. ce părere aveți?

3 răspunsuri:
| AnonimaB100160 a răspuns:

Nu sunt paduchi laughing Si eu am patit asa, schimba samponul, banuiesc ca cel de acum iti afecteaza scalpul

| Buburuză38 a răspuns:

Uleiul de ricin ajută împotriva mătreții; îl aplici la baza scalpului și îl lași să acționeze vreo jumatate de oră, după care te speli în mod obișnuit. Poți încerca un șampon din gama Gerovital, sunt destul de bune.
Nu cred că ai paduchi, stai chill. happy

| VS_Robrandshop_1980 a răspuns:

Incearca sampoane naturale, poti fi alergica la unul din igredienti
http://belfiore.ro/shop/gamarde/sampon-antimatreata-bio/