| mihela94 a întrebat:

Fetelor, ce folositi pentru epilarea inghinala, pubian, care sa dureze cat de cat? M-am facut la salon de cateva ori cu ceara, e ok pot rezista durerii, dar e extrem de enervant ca trebuie sa lasi parul sa creasca macar 2 saptamani. Bicul e foarte enervant ca a doua zi deja se vad firisoare si ma si irit. Am tot auzit pareri despre crema depilatoare Veet, voi ce parere aveti, ati folosit in acea zona, e ok, si in cam cat timp creste parul?

7 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Creste la fel de repede ca si la epilarea cu bicul. Ambele indeparteaza parul de la suprafata pielii.
Eu ma fac doar cu ceara in acest moment si vreau sa investesc intr-un aparat pentru epilarea definitiva, deoarece rareste extrem de bine parul si dureaza chiar ani pana iti rasar iar firicele; atunci, revii la acelasi aparat si ai rezolvat problema.

| mihela94 explică (pentru AutumnDay):

Si eu as dori epilare definitiva, dar e costisitor si din cate stiu nici nu este asa sanatoasa si poate avea reactii adverse destul de serioase

| alina2k18 a răspuns:

Epilator de vreo 16 ani laughing intre timp si ceara dar hmmm nu m-a incantat f tare.
Doare de durut cu epilatoru dar eu mai bag un whiskey mic lol sau nurofen depinde de ce am chef. Necesita experienta oricum, eu ma fac si inghinal si pubian si interfesier laughing cu epilatoru.
E cea mai safe metoda pentru mine. dupa atatia ani s-a rarit parul cam cu 40% in conditiile in care sunt f bruneta si..am radacina f strong laughing)

| HadesSs a răspuns:

Crema de epilat e cat de cat ok, dar creste relativ repede happy

| mihela94 explică (pentru HadesSs):

La cat timp?

| HadesSs a răspuns (pentru mihela94):

Cateva zile, depinde de la organism la organism, depinde de multi factori de cat dormi, etc

| Ailime_Emilia_1998 a răspuns:

Oh nuuu. Mai bine cu ceara