| dyana_8491 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete: Cum va ingrijiti tenul in sezonul cald?big grin mai folositi fond de ten sau doar crema?

6 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Fond de ten folosesc mai rar! Seara imi plic un ''tratament'' cu ulei de masline care face minuni! Foarte buna este si mierea imi place ca da un aspect placut tenului(dupa ce imi curat tenul imi aplic niste miere -o tin intr-un borcanel mic pe care l-am cumparat de la piata si apoi ma dau dupa care stau 10 min
ps:daca folosesti mierea ai grija sa-ti prinzi bine parul!

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu nu folosesc fond de ten nici vara nici iarna pentru ca imi face tenul urat, tinand cont ca am cateva cosuri mi le scoate si mai mult in evidenta.de aceea prefer sa folosesc demachiant in fiecare seara si uneori o crema de protectie solara.

| คเค๓เк a răspuns:

Eu una nu mai folosesc fond de ten!
Folosesc doar crema...big grin

| ladygaga_9914 a răspuns:

Nu folosesc vara niciun fel de fond de ten, nici pudra nimic machiaje. doar daca ma duc undeva special

| Stefii needs somebody to looooove. xD a răspuns:

Daca e cald, normal ca numai folosesc fond de ten.Doar daca am nevoie, ma duc undeva. thinking In plus, cand transpiri, fondul de ten si tot machiajus ti se va scurge pe obraji, si chiar nu cred c-ai vrea asta. laughing
SIII! Vara este anotimpul in care si tenul intra in vacanta, adica, numai este supraincarcat cu mii de machiaje etc. Lasa-l sa respire! happy
Folosesc creme pentru hidratare, pentru ca pielea are nevoie, mai ales pe caldura asta!

| Bya_3116 a răspuns:

Este mai bine sa nu fosesti fond de ten