| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare pentru fete. Voi ce faceți cu parul facial? Îl îndepărtați sau îl lăsați? La machiaj nu se vede nu, adică nu e nici o problema dacă te machiezi? Pentru cele care îl îndepărtează, cu ce o faceți?

Răspuns Câştigător
| Rx5hnS a răspuns:

Am niste "raschete", imi place sa le zic, din dm. Seamana cu niste bicuri dar mai mici. Cu alea ma fac eu

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La ce te referi prin păr facial? laughing mustața mi-o iau normal cu benzi sau cremă depilatoare și mă pensez. Dacă te referi la puf, îl ignor, nu mi pare că se vede deranjant nici cu machiaj nici fără deși am părul șaten închis

| Ineys a răspuns:

Iti recomand sa te barbieresti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu electroliza faci cateva sedinte si scapi definitiv de parul facial dar nu se gaseste in toate localitatile, ai putea incerca si cu laserul dar nu e definitiv dar cateva luni tine parul la distanta

| Blueberry8 a răspuns:

Daca tot vrei sa scapi de el, incearca cu epilare definitiva.Nu te apuca sa il iei cu benzi, creme si alte cele pentru ca firul se ingroasa.

| yourbabygirl45 a răspuns:

Buna! Eu nu pot spune ca ma machiez super des, dar cand te machiezi intr-adevar, parul facial nu se obseva. Daca vrei sa indepartezi parul facial o poti face cu benzi depilatoare speciale pentru fata, crema depilatoare, cu penseta daca suporti durerea sau la un salon special.

| Gabrielarsf a răspuns:

Eu folosesc depilarea cu zahar si ti-o recomand cu incredere pentru ca este mai ok decat cea cu ceara. Zaharul se lipește doar de firul de par, nu si de piele si face operațiunea cu mult mai puțin dureroasa (mentionez ca imi iau mustata si sprâncenele tot cu zahar pentru ca sprâncenele le am tatuate).de obicei ma fac la salon dar cand nu am timp ma fac acasa. Am incercat crema dar am un ten care nu accepta orice crema si ma irit repede de la ea?

| deix001 a răspuns (pentru Gabrielarsf):

Care sunt pașii pe care tu ii urmezi acasă în legătură cu epilarea cu zahar?