| byza a întrebat:

Am o intrebare s-au mai multe referitoare la uleiul de ricin:
Am auzit ca este bun pentru cresterea si regenerarea parului dai cat si pentru cresterea genelor si pentru unghii de asemena este bun. Eu pentru par m-am gandit sa-l folosesc de 3 ori pe saptamana lunea marti pauza miercurea joi pauza si vineri iar in week-end de aseamenea pauza
1. Vreau sa stiu cat de mult o -sa-mi creasca parul intr-o luna daca il folosesc de 3 ori pe saptamana?
2. Cum ar trebui sa-l folosesc si cat timp pentru cresterea genelor?
3. Si cum trebuie sa-mi dau cu uleiul: sa ma "spal" cu el ca si cand as face baie pe cap (adica sa dau si la radacina si de-a lungul firelor de par) sau sa dau decat la radacina sau sa dau de-a lungul fielor de par?
4. Ce efecte are pentru unghii?

Aste sunt intrebarile mele referitoare la uleiul de ricin! DAU fundita la cel mai bun si inteles raspun happy!

Răspuns Câştigător
| php a răspuns:

Pentru par: nu te speli cu el! happy inainte sa faci baie te masezi cu el pe toata suprafata crestetului si il ti sa actioneze 15 min dupa care te speli normal cu sampon si ce mai folosesti tuhappy
Pentru gene: iei periuta de la un rimel de al tau, o speli o inmoi in ulei si o aplici seara pe gene( merge eu am incercat.nu mi-au crescut mult da stiu cum le aveam si au mai crescuthee hee )
si de unghii am auzit ceva da nu stiu nimic...probabil le masezi cu uleiul.cred ca le intarestethinking