| FloaredeLotus a întrebat:

Buna am o intrebare spuneti-mi va rog de fapt recomandatimi o rutina de ingrijire a tenului pentru dimineata si seara si ce produse
ani:13
ten:mixt-uscat-sensibi;

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Spalarea pe fata cu un sapun care sa nu usuce tenul(Dove, Protex...)
2. Aplicarea unei creme hidratante(gen Nivea)
3. Aplicarea unei masti cu agila (pentru a indeparta impuritatile tenului-cosuri si puncte negre)

| FoundYouLover a răspuns:

Eu stiu ca e bine sa te demachiezi seara chiar daca ziua te-ai machiat sau nu, adica te dai cu o crema hidratanta. Nu stiu varsta, dar daca esti mai mare ai putea incerca o crema anti-rid. Si pentru toate varstele e foarte buna (desi e si foarte scumpa) o crema cu argila. Eu n-am avut vreodata bani sa-mi iau o crema cu argila dar mama mea si-a luat si m-a lasat si pe mine s-o incerc o data. Crede-ma, dupa numai o singura aplicare iti simti fata atat de fina!