| anonim_8893 a întrebat:

am o mica problema cu parul meu, de fapt mare problema, eihh, am par cret medie si aveam demult paduchii care din cauza ei parul meu s-a facut mai naspa, pentru ca m-am vopsit de 2 ori, adica inaintea aveam bretonu cret acum e drept si nu stiu ce sa fac, nici sa pieptan nu pot pentru ca ma doare si imi cade parul, si in fiecare dimineata cand ma trezesc am par...doamne,ziceti ca sunt boschetara si ai mei nu ma lasa sa ma duc la coafor sa rezolv ceva de exemplu sa-mi fac la bretonu parul cret permanent sau sa-mi indrepte cu placa ca sa fie mai finute. dar acum am cateva niste fiti prea,"groase" si am multe noduri, nu pot sa pieptan, a trebuit sa ma spal p cap in fiecare dimineata inainte de scoala da, m-am cam saturat, ce ma fac?

5 răspunsuri:
| Irina a răspuns:

Gasesti de cumparat diferite tratamente pentru par, poti sa folosesti un balsam la fiecare spalare ca sa ti-l poti descalci. Daca e periat cum trebuie va avea un aspect placut.

| georgi1897 a răspuns:

Paduchi?:O

| georgi1897 a răspuns:

TUNDE-TE![strange-ti tu bani, daca spui ca parintii nu te lasa, iar dupa ce te vei tunde nu au ce sa iti faca. ] sau fa-o singura. thinking si incearca un shampon anti rupere. si thinking un balsam eventual care sa iti lase parul mai matatos pentru al putea descurca. thinking

| anonim_8893 explică:

Da.am luatt paduchii de la colega mea.

| xPiitiicaOx a răspuns:

Foloseste de la Gerovital Plant, si eu am avut aceeasi problema, si m-a ajutat enorm. iti catifeleaza parul si til descalceste, exista si special pentru parul ondulat - cret. Sper ca te-am ajutat. FUNdA?