| dyadyenotza a întrebat:

De fiecare data cand ma spal pe cap sau cand ma pieptan, sau cand imi prind parul imi cade par. dar nu excesiv. dar imi cade si eu am parul rar
Sunt cam speriata!
E normal?

Răspuns Câştigător
| Bab a răspuns:

Lipsa de calciu, esti stresata, de la vopsea daca te-ai vopsit

6 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Daca asta ti-se intampla de mult timp da dar daca nu inseamna ca nu este ceva rau.

| darkeyes a răspuns:

Se intampla la oricine.Foloseste un sampon pentru caderea parului, si cand te stergi pe cap dupa ce te speli, nu iti freca parul atat de tare cu prosopul, pentru ca atunci parul este ud si firele de par se desprind foarte usor.
Bafta

| Moni. a răspuns:

Si mie mi se intampla... dupa mine cred ca e normal.Sunt periode in care iti cade parul

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca nu iti cade in exces atunci este normal.Si mie cand imi spal parul imi cad cateva fire de pat atunci cand ma piaptan. E ceva normal oricui i se intampla. Daca vrei sa nu-ti mai cada parul ia-ti un sampon care intareste firu de par si radacinile acestuia si fii mai blanda cu el atunci cand te piapteni.Periaza-l usor ca sa eviti caderea parului.

| LoLo_9163 a răspuns:

Poate ai varfuri despicate!happy

| dyadyenotza explică:

Ok.multumesc pentru sugesti.am sa incerc. emotion m-am vopsit sa stii de vreo 3 oribig grin