| pufuletziiiiiii a întrebat:

am o prietena care si-a facut codite afro si cand si le-a dat jos i-a cazut foarte mult par m-am gandit sa imi fac si eu dar...imi este teama sa nu patesc ca ea... stiti cumva daca are vreo legatura coditele acelea cu caderea parului? eu una nu cred dar as vrea sa stiu si parerea altor persoane.happy

Răspuns Câştigător
| apaplata_7449 a răspuns:

Pai gandeste-te ca atunci cand ai codite afro le lasi un timp asa in par fara sa le desfaci. iar tu normal de fiecare data cand te piepteni iti cade macar vreo 3 fire din cap si ti se pare normal dar daca cateva zile la rand nu te piepteni normal ca atunci cand le vei seface va cadea tot parul care oricum trebuia sa cada.

3 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Http://1.bp.blogspot.com/......-afro1.jpg

Astea sunt coditele afro si nu se dau jos dupa 1 saptamana.

| Corinne a răspuns:

Pai asta depinde de fiecare persoana in parte. Daca ai un par sanatos si des si daca le desfaci nu dupa prea mult timp atunci sigur va fi ok si nu ar avea nici un motiv sa-ti cada parul. happy

| pufuletziiiiiii explică:

Derye! da stiu ca nu dupa o saptamana ca daca ar fi sa le tin doar atat nu mi le-as mai pune.happy pot sa le tin lejer o luna ...se poate si mai mult pana la 3 luni dar nu ar fi cazulhappy oricum alta era intrebarea...ms corinne