| Ayana96 a întrebat:

Mă doare burtica de aproximativ o săptămână, ba mă doare în partea stângă, ba partea dreaptă, ba toată burtică, însă de câteva zile tot mă doare în partea dreaptă. Nu mă doare foarte tare, puțin mă doare acolo, însă mi-e frică să nu fie ceva apendicită. Nu mi-e greață sau ceva, dar mă gândesc la ce e mai rău. Mă doare cam dimineața și seara, iar în timpul zilei n-am nimic. Voi ce ziceți? Țin să menționez că am mâncat cam multe dulciuri ultima perioadă și încerc să mă las, poate e din cauza dulciurilor durerea asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DiandraJo a răspuns:

Nu trebuie sa ți faci griji. Atâta timp cât nu ți amorțește piciorul și nu vomiți sau ți e greață e normal.
Asa am și eu de vreo 4 5 ani, și după cum vezi încă s vie laughing)

| Queenz a răspuns:

Renunta cateva zile la dulciuri. La modul sa nu mai mananci deloc, si vezi cum te simti. Poate ai doar crampe, sau e vorba de ciclul menstrual happy
Daca nu, consulta medicul, sa fii sigura de orice