| FluturashZburator a întrebat:

Sunt putin plinuta si incerc sa slabesc. Problema este ca atunci cand mananc ceva (cum ar fi cartofi prajiti, dulciuri sau mancare gatita de orice fel), pur si simplu imi vine sa nu ma mai opresc din mancat; si as vrea tare mult sa ma pot abtine (am incercat, dar tot spre mancare ma duc). Vreun sfat? Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce înseamnă la tine "plinuță"?
Vârsta, greutatea și înălțimea trebuie cunoscute ca să putem aborda subiectul, corect!
Mănânci cu poftă și de aceea nu te mai poți opri, bine este să fii STĂPÂNĂ pe situație, nu te lăsa controlată.
Pa, pa.

| MaryaMayra a răspuns:

In primul rand ca sa slabesti trebuie sa incepi prin schimbarea regimului alimentar. fara prajeli, fara dulciuri si fara sa mananci seara dupa 6.La inceput va fi putin cam greu, dar cand vei vedea rezultate o sa te ambitionezi si o sa vrei si mai mult sa te tii de acest regim.(la mine a functionat)
Foloseste farfurii mai mici, indiferent de ce vei manca, o farfurie mai mica te va ajuta sa mananci si mai putin.
Pe langa astea fa si ceva sport.
Bafta!