| LeeJiEun a întrebat:

Buna,am o problema.

De fiecare data dupa ce imi spal parul si il usuc,se face cret,umflat si parca... electrizat. Se face foarte urat.

Ce as putea sa ii fac sa fie frumos si preferabil si drept, daca se poate?

Mentionez ca am parul foarte des.

Răspuns Câştigător
| iStarry a răspuns:

Buna *O*
-Ca sa-ti potolesti parul, piaptana-l atunci cat este ud cu un pieptene cu dinti rari.(asa is va mai pierde putin din volumul natural si va fi mai usor de aranjat)
-Foloseste un balsam leave-in.Asa parul nu se mai electrizeaza si se va mentine drept mai mult timp.
-Incearca sa ti-l indrepti cu peria si uscatorul de par inainte de placa.
-Atunci cand folosesti placa insista mai mult la varfuri.
-La sfarsit foloseste un ser hidratant.
Sper ca si articolul acesta te ajuta:http://lyla.ro/......a-parului/
-Ai putea sa il lasi sa creasca mai lung.Asa o sa fie mai greu si nu o sa mai para atat de cret.
Bafta! ^.^

7 răspunsuri:
| BlackChocolate1 a răspuns:

Pai...folosesti balsam?! E elctrizat pentru ca firele se rup.Il ti cumva prins?

| LeeJiEun explică (pentru BlackChocolate1):

Folosesc din cand in cand balsam. Si nu, nu il tin prins.

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru LeeJiEun):

Foloseste balsam(o sa reduca "electrizarea" si lasa parul fin) si fa-ti o masca de par o data pe saptamana(asta daca poti suporta asa ceva, eu una nu pot).A...da si o placa de par ionica(daca iti intinzi parul).

| ggooggllee a răspuns:

Ai putea face parul cu placa

| CatutzaDragutza2002 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie. Se intampla pentru ca ai parul foarte des. Logic ca daca te usuci cu feonul(nu stiu sigur cum se scrie) parul se electrizeaza! Datorita curentului electric parul se umfla. Oricum, dupa cateva ore trece chestia astahappy
Funda?

| CatutzaDragutza2002 a răspuns:

Poti sa te dai cu placa

| Livy123 a răspuns:

Am aceeasi problema, dar folosesc o metoda ce-mi repara parul(nu instantaneu)! Nu e nevoie se folosesti aparate ce iti incalzesc parul(feon, placa) pentru ca acesta se poate deteriora si mai mult! Lasa-ti parul sa se usuce natural, dar nu de tot! Foloseste un spray pentru indreptarea parului(eu am de la avon). Dupa imparte parul in mai multe sectiuni(de preferat 2-3(daca il vr mai drept). Leaga fiecare suvita cu elastice(3-4) cu o distanta intre ele de 2 cm! Daca ti-ai spalat parul seara, dormi cu parul in elastice, iar de dimineata observi ca isi mai pierde din volum si se indreapta cat de cat! Eu folosesc metoda timp de 2-3 zile, pana mi se face parul drept drept! happy Mai foloseste si tratamente naturale(ulei de masline cu oua, lapte cu miere etc.) Bafta! :*