| ubox7007 a întrebat:

am parul destul de rar in cap, adica sa nu se creada ca am chelie sau ca incepe sa imi cada, dar ii foarte subtire firul si foarte "plapand", uni au par ca de sarma si foarte dens, al meu e moare si cu volum natural. Dar nu stiu ce sa fac sa il pastrez mai mult, caci tatal meu a chelit la 25 de ani iar eu am 17 (sunt baiat) si dorinta de ami pastra parul este gigantica pentru ca sunt blond de zici ca ii aur happy si il iubesc. Ce sa fac sa il ingrijesc mai bine, ce sampon e mai recomandat, ma spal de 1 sau 2 ori pe zi (pe cap) deci igiena este, dar vreau sa il pot ingriji mai mult.

Răspuns Câştigător
| oanaro a răspuns:

Te speli mult prea des pe cap. Normal este sa te speli de 2 ori/saptamana. De asemenea, pentru intarirea firului de par poti folosi urmatorul tratament care contine ingrediente naturale si care nu numai intareste firul de par, ci trateaza si problemele scalpului, reducand chelia cu 80% sau chiar 100%, in functie de gravitatea problemei.Tratamentul il poti cumpara de aici: http://www.tratamentchelie.aaz.ro

5 răspunsuri:
| baf a răspuns:

Te speli mult prea dess...parerea mea..ar trebui sa te speli de 3 ori pe saptamna ..si incearca uleiul de ricin..este foarte bun..succes:*alte metode mai gasesti pe net..masti si tot felul de chestiihappysucces!

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara-ti ulei de ricin, cat poti tu de mult, nu costa mai mult de 4 sau 5 lei. Dupa ce it cumperi va trebui sa te dai cu culei pe par, mai ales la radacina ..il lasi asa vreo cateva ore (5-6). Daca faci asta zilnic trebuie sa te clatesti doar pe cap cu apa nu cu alt sampon, doar apa. Din cate stiu uleiul de ricin e cel mai bun, iti creste parul dupa el, si il face mai bogat, sper ca te-am ajutat

| FionaFlower12 a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/......natos_4703

http://www.eva.ro/......35400.html

http://www.divahair.ro/......l_degradat

http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/par-subtire

Dupa mine nu conteaza samponul toate sunt la fel, mai bine fa-ti retete naturiste lotiuni, intr-un link ai si retete.

Sper ca te-am ajutat! :)
O zi buna si bafta! :)

| gmari25 a răspuns:

Du-te la farmacie si cumparati sampon de la gerovital

| pisoias2311 a răspuns:

Nu te mai spala atat de des pe cap pentru ca chimicalele din sampoane (si crede-ma ca au ) iti strica parul. Incearca sa te speli mai rar cam la 2-3 zile.