| oo4099 a întrebat:

Buna happy
Am parul saten si as vrea sa ma vopsesc pentru prima oara, dar nu sunt hotarata.
Va pare rau ca ati inceput sa va vopsiti? Ar trebui sa reconsider schimbarea culorii parului?

Răspuns Câştigător
| IForgotMyNameAgain a răspuns:

E pacat sa incepi sa te vopsesi, mai tarziu o sa iti para rau. Mama avea 18 ani cand s-a vopsit prima data, cu toate ca avea un par saten superb, iar acum ii pare rau. Vopeaua iti arde parul. Si nici sampoanele colorante nu ti le recomand, am o prietena careia ii cade ingrozitor de tare parul dupa ce le-a folosit. Acum tu hotarasti, dar satenul e o culoare frumoasa, ar fi pacat sa o strici. :*

4 răspunsuri:
| Ottakringer a răspuns:

Totul depinde de tine aici.
Nu mi-a parut rau prima oara cand m-am vopsit happy Doar ca odata ce incepi sa iti vopsesti parul si iti place... o sa fie cam neplacut pentru parul tau happy

| The3w0que3n a răspuns:

Mie nu-mi pare rau ca m-am vopsit, desi am 16 ani, am parul tot saten si am inceput sa o fac de la o varsta foarte frageda. Cred ca eram in clasa a 6-a cand mi-am decolorat parul facandu-mi suvite blonde, dupa le-am facut roscat, dupa spalari devenind roz, apoi portocalii. Dupa aceea m-am vopsit ceva apropiat de culoarea mea naturala, facandu-mi suvite albastre, care dupa prima spalare au devenit verzi. Iar in final sunt roscata (nu ca cel al lui Ariel). Dar iti dai seama ca toate astea au fost in timp. Desi am avut cam toate culorile in cap si imi intind parul de multi ani dupa fiecare spalare (ma spal la 2 zile pentru ca se face urat) si de fiecare data cand ies din casa, nu pot spune ca am un par atat de distrus cum exagereaza unii. Acum e decizia ta.

| Gabitzz a răspuns:

Nu te vopsi!

| Panda10Unicorn a răspuns:

Ca sa fi sigura ca iti va placea, mai intai poti incerca sa te vopsesti cu sampon cu vopsea (din pliculet) deoarece acela va merge jos la cateva spalari happy