| DenysaEllena a întrebat:

Buna TPU :* vreau sa ma vopsesc cu vopsea permanenta pentru. prima data, eu avand parul saten,fata deschisa,ochii verzi nu sunt asa hotarata in privinta culorii?thinking Voi ce culoare credeti ca s-ar potrivi persoanelor ca mine? Astept raspunsuri, dau si funda, desigur:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil un roscat ti-ar sta bine dar chiar iti doresti asta :))?
Vopsirea presupune ..alta vopsire :)).
Radacinile cresc, culoarea devine mohorata si trebuie sa o iei de la capat. Parul se slabeste si incepe sa cada si sa se degradeze... E bataie de cap.

Eu ma chinui de ceva timp sa ajung la culoarea mea naturala pentru ca m-am saturat de vopsit din motivele de mai sus :)).

Mai bine incearca o spuma coloranta sau un nuantator daca vrei sa te faci roscata de exemplu.

http://alinabarbumake-up.blogspot.ro/......spuma.html

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Un blond natural

| Quanah a răspuns:

Pentru ten deschis şi ţinând cont de culoarea ochilor, presupun că un ciocolatiu sau un şaten mai închis ţi-ar prinde bine. Îţi vor pune ochii în valoare, iar pentru ten e ok. Cel mai sigur ar fi să întrebi o cucoană de la un salon de coafură-frizerie ce culoare te-ar prinde.

| Nep_Marius_1990 a răspuns:

Stiu k iti doresti foarte mult sa te vopsesti. mai ales pentru ca e pentru prima data, dar iti recomand sa nu o faci. incearca sa iti ti parul cat mai la distanta de vopsea sau alte prostii care iti pot afecta radacinile parului. ele iti va distruge parul si incet incet o sa fii nevoita sa te vopsesti din simplul motiv ca ai fire de par alb. sunt sigur k esti frumoasa si asa. fiecare femeie e speciala in felul ei. tu trebuie sa hotarasti daca iti mai doresti aceasta schimbare. daca ea ramane tot DA. iti urez sa iti prinda bine culoare!

| casy24 a răspuns:

Un roscat decolorat sau un blond...nu prea ma pricep, dar cred ca ai arata destul de bine :*