| Vizinteanu_Claudia_2000 a întrebat:

Buna, am pielea uscata pe frunte, adica este piele moarta si nu stiu cum sa scap de ea. Am incercat si cu cafea si cu faina de malai dar nu merge. Ce as putea sa mai incerc?

11 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Cremă de corp.

| gabicoo a răspuns:

Vezi să nu ai psoriazis!
Mai bine mergi la medicul de familie și cere-i trimitere la un medic dermatolog. Sau măcar o rețetă cu un unguent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un keratolitic cu 30% uree seara si o crema hidratanta si emolienta. In maxim 2 zile ar trebui sa nu mai ai tenul descuamat.

https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10022300

https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10044863

https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10054055

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Hmm..nu stiu. Și eu am avut pielea puțin uscata, însă după ce mi-am făcut o masca din castraveți mi-a trecut. laughing Se spune ca sucul lor are nu stiu ce priorități. laughing Eu nici nu știam asta la început, dar ma rog. după ceva timp am observat tâmpenia asta. laughing

| ThyDoom a răspuns:

Ai nevoie de un produs dermato-cosmetic. Din câte știu eu, dacă vrei ceva făcut acasă funcționează și bicarbonatul de sodiu. Însă nu cunosc sigur nicio rețetă. Poți încerca bicarbonat cu apă minerală. Faci un fel de pastă.

| Anonim53220 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema, e groaznic, eu aveam pe toata fata, am folosit creme hidratante pentru fata, dar e cat o jumatate de pasta de dinti la ml si e cam 90 de lei, ma dadeam dimineata dar nu prea mult sa nu am fata sleioasa

| stefan1993ful a răspuns:

Iubeste.un necunoscut funcționează

| anonima0417 a răspuns:

Exfoliant chimic si multe masti hidratante

| Nustiufrate a răspuns:

Trebuie sa bei mai multe lichide Si sa aplici o crema hidratanta in acea zona