| Jigokunokishi a întrebat:

In ultima vreme a reaparut o problema pe care o am de mult timp, de cand ma stiu as putea zice. Inca de mic in anumite perioade mi se facea pielea rosie in jurul nasului si pe nas si apare un strat ca de piele moarta peste el. Mai nou imi apare si pe frunte, intre frunte si zona unde incepe parul, tot asa, si pe ceafa intre gat si zona unde incepe parul si dupa ureche. Nu este foarte mare zona unde apare, mai tare se vede la nas. Daca ma scarpin trag jos acea chestie ca pielea uscata si se inroseste tare zona, uneori se umfla usor. Se poate sa fie psoriazi? Inclusiv cea de pe nas? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dimka1221 a răspuns:

Fugi la dermatolog cit nu-i tîrziu