| Raluca191998 a întrebat:

Buna!
Am si eu o intrebare.
Am un laptop,, Acer,, ( putin mai vechi) si are windows Xp.
Problema este ca nu ma pot conecta la Internet ( Wireless)
Nu are incorporat Wireless dar am cumparat un stick pentru net.
De fapt 2 stick-uri. Nu ma prea pricep eu, le-a cumparat unchiul meu care se pricepe mai mult decat mine. ( dar cum el nu are timp pentru problema asta am pus intrebarea aici )
si. le pun la laptop si nu se intampla nimic.Ce as putea face?
Eu am intrat putin in starile de wireless dar tot nu merge ..si credeti-ma, chiar stiu unde sa ma uit, nu sunt chiar batuta in cap dar asta ma depaseste. Va rooogg un raspuns care sa ma ajute, am nevoie cat mai repede.raspunsul care o sa ma ajuta si o sa functioneze primeste fundita!
scuzati categoria, este una dintre cele mai vizitate!

5 răspunsuri:
| Shizi a răspuns:

De la ce firma este netul?thinking eu am de la nanonet si nu imi merge daca nu am un anumit program [ realtek wlan driver ]
probabil ca de aia nu iti merge sau daca nu merge nici pe telefon wi'fi-ul inseamna ca e alta problema.

| Raluca191998 explică (pentru Shizi):

Eu locuiesc in Germania si e de la firma " Belkin". pe telefon imi merge happy

| Shizi a răspuns (pentru Raluca191998):

Atunci inseamna ca trebuie sa instalezi un program http://download.cnet.com/......83639.html incearca-l daca nu merge atunci ar trebui sa vorbesti cu cineva care are "Belkin" si sa vina sa iti instaleze un program eu nu stiu ce fel de program ar trebui la el dar cica ala o fi bun incearca :-?

| Kill4Win a răspuns:

Buna. Prima oara conecteaza leptopul la wireless iar daca nu iti apare nimic incearca sa copiez acel cod de pe spatele modemului

| Raluca191998 explică (pentru Kill4Win):

Am incercat si asta dar tot nu merge! sad