| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o întrebare,as vrea sa mi deschid parul la culoare,sa am un blond auriu,o nunta frumoasa, nu foarte blond dar oricum sa fie mai deschis.eu am parul saten închis si nu mi dau seama ce ar ieși daca as baga un blond.cred ca nu ar prinde.ce nuanta iese din saten închis cu blond? sau nu e nici o schimbare? mersii.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Din saten inchis nu are cum sa-ti iasa din prima blond.
Eu prima data l-am vopsit cu cea mai deschisa nuanta din gama(mai avea si un pliculet de decolorant), de fapt am amestecat un un blond cald cu un blond cenusiu si mi-a iesit un blond auriu inchis, o culoare frumoasa.
Apoi mi-am luat o vopsea de la Wellaton blond cenusiu(cea mai deschisa din gama), radacinile mi-au iesit un auriu mai inchis iar pe restul parului o nuanta superba cam asa
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Asta e istoria vopsirii parului meu,iti recomand ca deschiderea sa fie treptat si cu interval mai mare intre vopsiri pentru ca astfel parul tau o sa arate ca o matura.
Daca nu ii aplici tratamente serioase inainte si dupa vopsire o sa fie foarte deteriorat.
Eu am mereu grija de el si totusi e foarte uscat,se rupe daca trag de el(nu imi cade de la radacina), se rupe pur si simplu, se scurteaza singur de la varfuri si nu stiu ce sa ii mai fac pentru ca s-a subtiat foarte mult.
Daca vrei sa ai parul blond sa stii ca e foarte greu de intretinut si nu uita, cand te vopsesti, ia-ti intotdeauna blond cenusiu ca sa nu te trezesti portocalie sau roscata.
Bafta!

1 răspuns:
| Dydy95 a răspuns:

Nu stiu...si eu vreau aceeasi chestie dar nu stiu cum. Daca aflii sa imi spui si mie.laughing