| Zuzabaaa a întrebat:

eu am parul saten deschis si m-am hotarat sa mi-l deschid cu o nuanta-2, imi doream foarte mult un blond-saten, asa ca mi-am luat de la casting creme gloss blond satin 801 si blond perlat 810, a iesit un dezastru total un portocaliu sau ceva de genul acum s-a mai spalat din culoare dar tot mai am reflexii de blond portocaliu si blond pui, imi recomanda-ti si mie o vopsea de par care sa imi acopere radacinile si sa imi inchida parul dar nu foarte mult un saten deschis sa zicem sau un blond natural inchis, va cer ajutorul pentru ca imi este foarte frica daca vreau sa il inchid sa nu imi iese un caramiziu sau ceva de genul! Dau funda :*

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Mai asteapta sa treaca macar o saptamana de la eveniment... caci iti vei arde complet parul. Mergi la un salon sa-ti "repare" culoarea parului si vei avea un rezultat bun, acasa posibil sa mai ai esecuri si pana cand? pana cand parul tau va deveni ca o matura! nu cred ca ti-ai dori acest lucru.

si eu am avut o intamplare cu o decolorare de la saten spre blond, calota era ffff deschisa fata de restul, a trebuit sa ies si pe afara caci nu puteam sta inchisa. Dupa ce au trecut 2 saptamani m-am dus la salon si mi-am inchis parul la saten ciocolata si nici ca l-am mai deschis singura acasa in blond.