| dely_9350 a întrebat:

laptele cu cacao ingrasa?

8 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Presupun ca nu iti propui sa consumi lapte ca cacao zilnic. Poti bea o cana la micul dejun, sigur nu te vei ingrasa "ca porcul". E bine sa il pregatesti acasa, cu lapte bio, praf de cacao si miere - pentru a-l indulci. Un gand bun, Elena.

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Nu cred thinking
Mie imi place foarte mult love struck

| virusake a răspuns:

Laptele e de diferite grasimi. Daca te referi la porcariile alea care le gasesti in magazine, alea au grasime mica 1 si ceva %, ceea ce inseamna frectie la picior de lemn.
Faza cu ingrasatu e o chestie inchipuita. Sa stii si tu. Mai tare te ingrasi daca mananci un anumit fel de mancare (ce crezi tu ca nu ingrasa), decat daca ai manca cate putin din fiecare...

| 9999azucena9999 a răspuns:

Orice se poate manca dar nu in cantitati mari.Laptele in sine are cateva calori dapai daca adaugi zahar si cacao.Deci orice mancare are calori, deci orice ingrasa daca e consumat in exces. Poti bea o cana de cacao cu lapte, dar una singura si asta la doua teri zile daca nu vrei sa ai probleme cu greutatea.Succes.

| FanMJJ a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca un porcushor.

| Capsuna a răspuns:

Nu cred ca ingrasa decat foarte foarte putin, dar stai linistita poti sa bei lapte cu cacao de cate ori vrei ca nu o sa te umfli big grin

| mindtrip a răspuns:

Http://calorii.oneden.com/......Heidi.html

un om normal are o dieta pe zi de 2000 de calorii, o singura cana de ciocolata cu lapte are 500 de calorii, do the math

ps. 30 de min de alergat pe banda in ritm alert si cu inclinare consumi aproximativ 250 de calorii

deci da, te ingrasa ca porcul :)