| Stefania a întrebat:

Grisul cu lapte ingrasasad, dar laptele? De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Charger a răspuns:

Ma gandesc acum, daca exista un aliment care sa nu ingrase, adica care sa nu contina grasimi sau carbohidrati; orice aliment contine grasimi sau carbohidrati dar acum depinde de fiecare cum le foloseste ca sa nu le consume. Si fructele, legumele si grahamul, si ele contin grasimi dar in cantitati mici care le ia corpul pentru a efectua procesele involutare (bataia inimii, reflexe...). Si laptele contine grasimi de la 0, 1 % grasimi, 1, 5% si 3, 5% dar daca tu faci miscare (adica nu stai pe scaun sau in pat toata ziua) nu vei avea nicio problema, adica macar sa mergi zilnic cel putin jumate de ora pe jos (sa folosesti energia) sau daca e sa faci si un sport e deja prea bine

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Deloc...doar intareste oasele

| yumeee a răspuns:

Laptele nu, în cantităţi normale. happy
Mai ales dacă îţi iei un lapte slab. Laptele are cam 45 calorii pe 100ml, deci o cană de lapte are cam 90-100 de calorii. happy

| Floreenofficial a răspuns:

Daca mananci o portie zilnic timp de o luna, da...
Dar daca mananci 3 portii de ex in 3 zile nu vei observa nicio schimbare.
Succes! :*

| kittycat_9803 a răspuns:

Pai eu stiu ca exista si lapte degresat sau decat cu 1% grasime. Scrie pe cutii. Nu stiu de gris, dar laptele ingrasa cat de cat.

| al3xby3x a răspuns:

Dap, ingrasa...sad asa ca o portie nu strica, este problema ta, poti sa mananci daca tu vrei, dar ingrasa.