| Crs1993Alin a întrebat:

m-am vopsit acum 2 zile si nu mi-a iesit culoarea dorita, iar acum as vrea sa ma fac cu nuantator, ar trebui sa mai astept sa nu-mi arda parul sau vreo ceva sau as putea sa ma fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuantatorul imbraca firul de par in culoare, nu este la fel de nociv ca vopseaua si iti lasa parul stralucitor si fin. Eu il folosesc pe cel de la loncolor de vreo 5 luni, il aplic o data pe luna, si parul meu este ok fata de cum era dupa cateva vopsiri. Totusi iti recomand sa astepti cel putin o saptamana pana sa folosesti nuantatorul, scalpul a fost deja afectat de substantele din vopsea si nu are nevoie de un nou "stres". Te poti trezi cu matreata/cojite daca ai si un scalp mai sensibil.

| LoredanaS19 a răspuns:

Părerea mea este sa astepti macar 2 saptamani pentru ca iti dau un exemplu. Vroiam sa ma vopsesc gri in cap si l-am decolorat si nu mia ieşit iar dupa 3 zile am băgat din nou vopsea si e ars complet, desi baiatul care mi-a vopsit parul a spus ca trebuie aşteptat 2 săptămâni, m-am grăbit si mi-am stricat tot parul, de aceea te sfătuiesc sa mai astepti o perioada, iar apoi iti vei putea face ce culoare doresti:* multa baftăhappy

| demy04 a răspuns:

Părarea mea e sa mai astepti 1 lună.Am avut si eu o situatie ca tine, mi-am vopsit parul dar culoarea nu a iesit bine asa ca am decis sa fac experimente pe mine si sa incerc să fac nuanta dorita cu nuantator. Dupa aceasta situatie parul a devenit foarte subtire si mi-am restabilit parul timp de 1 an.