| Gabriela22222222223 a întrebat:

Buna, am și eu o întrebare, mie mi s-a încurcat parul și degradat foarte tare. Ce ulei sau ser de par mi-ați recomanda? Oare este bun olaplex 7 sau ce alt ulei?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce produse si ce anume ai facut pana acum, ce ai folosit de ti s-a degradat atat de rau parul?

| dullcat a răspuns:

Buna.Parul va continua procesul de degradare, din pacate pentru tine.Ii poti aplica ulei sau orice masca doresti, insa aspectul va fi imbunatatit cat de cat doar temporar, ulterior revenind la starea lui.E o realitate de care m-am convins singura de-a lungul anilor, incercand sa imi las si eu parul foarte lung.In prezent am reusit asta doar dupa ce am taiat constant partea degradata.Cel mai simplu e sa tai varfurile despicate la cateva luni (altfel ele se vor tot rupe pana tot mai sus, afectand negativ si restul parului, cauzand incalcire, electrizare etc.) si sa nu-l agresezi prea mult termic (uscator de par, placa) sau mecanic (prin diverse coafuri).

| Furnicuta000 a răspuns:

Olaplex e printre cele mai bune, daca nu chiar cel mai bun. Daca ai bani de olaplex fugi si cumpara-l

| Miruna333 a răspuns:

Toata gama de la Olaplex e foarte buna sau K18
Nu uita de protectie termica
Ulei pe varfuri
Pieptanat folosind spray de descurcare

| Lulupana1234 a răspuns:

Poți încerca să îl pieptani de la vârfuri spre rădăcina foarte încet pentru al descurca