| simoniica a întrebat:

am si eu o mare curiozitate.am auzit ca daca te impachetezi cu folie cand alergi slabesti mai mult. unele persoane mi-au spus ca e adevarat dar altele ca nu, pentru ca transpiratia nu are pe unde sa iasa si patrunde inapoi in corp.deci pana la urma ce e adevarat? multumesc:*

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa am procedat si eu un tipm, cu folie dar am renuntat pentru ca nu-i adevarat ca slabesti mai mult

| SamSon a răspuns:

Da

| Roxy a răspuns:

Transpiratia nu patrunde inapoi numa prin perfuzie poatelaughing).cat despre folie.ia-ti niste haine groase si niste sticle cu nisip in mana in timp ce fugi sau niste saculeti de 0, 5 kg la picioare si slabesti calumea. si oricum folia nu sta lipita tot timpu deoarece o sa alunece in cauza transpiratie si o sa se stranga.

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Nu am auzit de asta, dar stiu ca daca alergi imbracat mai gros atunci transpiri mai mult si slabesti si mai mult.

| Overdose a răspuns:

De folie nu am auzit în veci, dar treaba cu transpiraţia ce pătrunde înapoi în corp este o aberaţie. Eu când alerg, folosesc o haină groasă care să mă facă să transpir rapid, şi când termin, o dau jos şi mă usuc cu un prosop.

| diclorofosfat a răspuns:

Eu stiu ca slabesti mai repede asa, fiindca transpiri mai mult, si se stie ca primele kg de care scapam este surplusul de apa din organism

| Morenna10 a răspuns:

Transpiratia nu are cum sa patrunda inapoi in corp.Se evapora, nu esti burete sa absorbi apa.Si DA, e adevarat ca slabesti mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarat ca slabesti mai repede.O prietena asa facea.

| AliceHamingway a răspuns:

Pai nu-i bine pentru piele sa nu lasa pielea sa transpire deci nu te impacheta n nimic. exercitii fizice si mancarea sanatoasa merg de minune crede-ma am incercat si corpul meu imi arata scimbarile placute mie

| DexxTer a răspuns:

Adevarat.

| GeOrGy2110 a răspuns:

De transpirat siguri transpiri, dar nu stiu daca asa o sa slabesti mai mult. Sfatul meu este sa sa alergi pur si simplu, fara folie sau tine o dieta. Succes

| Smeker25 a răspuns:

Eu as crede ca nu e adevarat pentru ca cum ai spus si tu transpiratia nu are cum sa iasa din corp adica substantele lichide nu au cum sa iasa si iti va fi foarte foarte cald si te vei simti rau! E doar o parere personala!

| iRock a răspuns:

Buna simoniica! Aceasta metoda da rezultata destul de bune doar sa tii cont de 2 lucruri:

1.Sa nu dormi cu folia pusa
2.Pot sa-ti apara vergeturi in zona respectiva, deci o faci pe cont propriu.

O zi frumoasa!

| larisa05 a răspuns:

Da, este adevarat si eu am incercat acest lucru si am slabit