| Roxuts_Ureniuc_1995 a întrebat:

happy Este adevarat daca iti pui folie in jurul abdomenul cand alergi, slabesti ( mai tare )? Imi dai cateva sfaturi.?batting eyelashes Eu vreau sa dau jos din burtica! laughing
Funda! :*

Răspuns Câştigător
| Dydy112 a răspuns:

Da.folia are rolul de ati incalzi corpul, de a transpira.Astfel se ard calorii mai multe.Folia trebuie pusa in jurul spatelui si al picioarelor.Fiind fata te sfatuiescc sa dansezi in fiecare seara, dupa ce savurezi un fruct.

| Roxuts_Ureniuc_1995 explică (pentru Dydy112):

Fac handball (2 ani ), cred ca o sa-mi pun la antrenament. happy Multumesc! :*:*

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dydy112):

Transpiri = pierzi APA, nu calorii.

Alt copil mic

10 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Nu este eficient pentru eliminarea stratului adipos, doar elimini o cantitate mai mare de apa, iar dupa antrenament trebuie sa te hidratezi si toata apa pierduta va fi inlocuita imediat.

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru SpaNu88):

Idem
PS:nu mai raspundeti daca nu stiti despre ce vorbiti

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da,izolandu-ti corpul stimulezi transpiratia,care elimina din calorii.Dar mai e nevoie si de o dieta corecta. Elimina din alimentatie orice produse fast-food,chiar si cips,bauturile carbogazoase, tot ce se prajeste in ulei, trebuie mai mult inabusit, elimina complet sosurile pe baza de faina, foloseste cat mai multe fructe si legume.Ar trebui reduse la minim pastele, painea alba, cremele de cofetarie, alune, seminte de dovleac.Foloseste 4-5 masline verzi dupa mese, care stimuleaza tranzitul intestinal.E suficient sa nu depui,, surplus,,.

| Flaviucu a răspuns:

Da, este adevarat deoarece daca esti legata cu un nailon la burta transpiri. Daca transpiri arzi calorii. Daca arzi calorii slabesti. Te sfatuiesc sa faci si abdomene zi de zi cate 10-15(cate poti) a cate 3-4 serii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Flaviucu):

Daca traspiri pierzi APA, nu calorii.

Abdomene zilnic?

Tu chiar nu ai nicio treaba cu sportul, nu?

| S0nofS4tana a răspuns:

Incearca cu un sac de gunoi in jurul abdomenului, merge de minune.

| MacicasIonela1999 a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Fata a intrebat, daca nu esti in stare sa ii oferi un raspuns corespunzator mai bine ingnori decat sa faci misto!winking nu s-a nascut nimeni atotștiutor!

| Dariuspeerta a răspuns:

Cu ajutorul foliei slabesti mai repede, transpiri foarte mul, dai caloriile jos, da este indicat sa folosesti folie in jurul abdomenului.