| Fillaide a întrebat:

Am si eu o problema-am matreata sad de citeva saptamini, dupa spalarea parului, il clatesc cu apa cu otet, dar nu se vad mari schimbari crying peste cit timp ar trebui sa apara schimbarea? ce remedii naturiste mai stiti impotriva matretii?

Răspuns Câştigător
| girlemita243 a răspuns:

Spalate cu galbenus de ou dupa care clatestete cu otet. si eu am avut la fel ca tine si sa stii ca a mers. daca nu trebuie sa consulti un dermatolog s-ar putea sa ai matreata seboreica sau... Poti sa te clatesti si cu ceai de musetel care este de asemenea foarte bun si da luciu parului. succes! la mine a functionat. FUNDITA.laughing

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ia un şampon mai bun. Clear este special pentru mătreaţă, încearcă diverse produse. Cei care au chiar o problemă cu asta nu se duce prin simplele tratamente naturiste. Baftă!

| RealLife a răspuns:

Spala-te cu Clear si eu am avut multa matreata si mi-a trecut.acum folosesc alt sampon si nu am pic de matreata.

| Slavian a răspuns:

Nu neaparat poate fi de la sampon, poate fi si din corpul tau.
Lipsa de vitamine sau alte chestii. Te sfatuiesc sa treci pe la un dermatolog.
Bafta!

| Inger si Demon a răspuns:

Faza e ca trebuie sa te limpezesti foarte bine pe cap.