| Codrutsa a întrebat:

am si eu o problema... Am observat ca mi-au aparut pe fund cateva dungi mici un pic rosii, si cred ca sunt vergeturi. Nu sunt sigura! si nu stiu de la ce. Cum as putea sa le previn? Va rog am nevoie de ajutor. Multumesc! :* Funda.

6 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Vai, Codrutsa, la ce mici perversitati te dedai : iti admiri fundul in oglinda! laughing

| Asdffd a răspuns:

Ai fi stat prea mult la baie pe vasul de toaleta,sau de la chilot, sau pantaloni. Dispar ele, Daca dormi cu chiloti e normal sa iti apara.

| Battery a răspuns:

Te voi lamuri eu. Vergeturile sunt in prima faza daca sunt rosii. Si mie mi-au aparut si pot fi tratate. Daca treci cu vederea, se vor face albe si acelea nu dispar. Iti recomand Supliform. E o crema, o gasesti la farmacie, costa putin sub 10 lei, vreo 7-8 lei. Te dai cu ea pe vergeturi si te masezi pana intra in piele. Dupa cateva zile vei vedea rezultate vizibile.

| Catalinaaaa_4517 a răspuns:

Nu` sunt vergeturi, vergeturile sunt albe din cate stiu eu thinking Parerea mea e sa te duci la medicul de familie` si o sa-ti zica el ce sa faci mai departe` tongue

| SqQqYzLe a răspuns:

Tea batut candva cu biciul la fund asta s-ar putea intampla sau iritatie

| Alessandra_5306 a răspuns:

Mda sunt vergeturi, din cauza cresterii prea bruste.Pot fi scoase doar cu laserul.Si de prevenit, nu prea cred.