| AndreeaBaa a întrebat:

am 13 ani si eram destul de slaba. vara asta m-am ingrasat 5 kg dar mi-au aparut pe fund niste dungi mov. nu stiu cum sa explic laughing). posibil sa fie vergeturi? daca da. cum pot scapa de ele? [dau funda ]

3 răspunsuri:
| ReeaAndreea a răspuns:

Hey Andreea! Pai da sunt vergeturi. Stai calma ca nu.i foarte grav, apar cand slabesti sau te ingrasi brusc sau apar de la efort fizic in exces. Daca faci vreun sport pot fi de la asta, daca nu cauta la farmacie fel si fel de creme, dar sincera sa fiu nu se duc decat in mult mult timp.

| zBurLituU a răspuns:

Cauta pe internet sa cumperi HERBAGEN, special pentru vergeturi sau inceput de vergeturi, du-te la solar sau la Soare ca ai lispa de vitamina D sau du-te la farmacie si cere o crema pentru vergeturi si fa masaj cam 1x saptamana cu ulei de masline pe intregul corp.

| AndreeaBaa explică:

Dar pot disparea de la sine? fara sa folosesc creme si chestii de genu` asta? :-s