| asdhakdf a întrebat:

Cum pot scapa de vergeturi? Am 17 ani si mi-au aparut sub fund cateva vergeturi rosii...dar unele s-au si albit. Cineva care a incercat vreun tratament sau ceva uleiuri esentiale? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Metodele terapeutice folosite atunci cand este cazul sunt:
- aplicarea retinoizilor topici
- terapia cu laser
- peeling-ul chimic.
Mai multe detalii despre aceste tratamente gasesti aici: http://www.i-medic.ro/boli/vergeturile

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Pune poze

| asdhakdf explică (pentru FABULOSUL6000):

E plin internetul cu poze cu persoane care au vergeturi!

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Poze cu ale tale da in cadru mai larg happy

| Raulbootcamp a răspuns:

Du-te la un specialist si intreaba

| Blue07 a răspuns:

Trateaza-le urgent ca se zice ca daca se albesc nu mai trec decat cu laser.Cumpara-ti o crema speciala pentru vergeturi si apuca-te de treabawinking.La mine a dat randament un lapte de corp "Hydra Plus".

| asdhakdf explică (pentru Blue07):

Multumesc mult! Cat timp ai folosit laptele de corp?

| Andreeajuliah a răspuns:

De obicei nu prea poti sa scapi de ele doar prin peeling-uri, tratamente cu laser etc. In schimb, incearca sa bei multe lichide si sa mananci sanatos ca sa nu iti apara altele.
Poate te va ajuta asta totusi: http://www.eva.ro/......33599.html