| lalalaforyou a întrebat:

Sunt bruneta,vopsita, de vreo 3 ani de zile..Si as vrea sa imi deschid culoarea parului sa ma vopsesc saten, dar este foarte greu de scos brunetul din par. Aveti idee cum as putea sa ajung la culoarea mea naturala sau sa imi schimb culoarea dar fara sa il ard foarte tare? Adica fara decolorant?

Răspuns Câştigător
| meGiorgiana a răspuns:

Pai chestia e ca trebuie sa te vopsesti mai des si oricum arzi parul. asa te faci o data si iti iasa. eu sincer iti spun sa folosesti decolorant de la Matrix L`Oreal si apoi sa folosesti crema de par de la Viva Natura o data pe saptamana care costa undeva la 20 de lei.

5 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Brunetul poate sa devina mai deschis doar prin decolorare.incearca la salon.

| lSummerl a răspuns:

Nu creca poti fara decolorant

| lalalaforyou explică (pentru lSummerl):

Am auzit ca pot vopsindu-ma cu culori cu o nuanta sau doua mai deschisa, de mai multe ori.Dar acum nu stiu..Sau ca ar exista in farmacii dizolvant pentru vopseathinking

| meGiorgiana a răspuns (pentru lalalaforyou):

Pai chestia e ca trebuie sa te vopsesti mai des si oricum arzi parul. asa te faci o data si iti iasa. eu sincer iti spun sa folosesti decolorant de la Matrix L`Oreal si apoi sa folosesti crema de par de la Viva Natura o data pe saptamana care costa undeva la 20 de lei.

| meGiorgiana a răspuns:

Poti incerca decapaj dar mai bine iasa cu decolorant. daca vrei acum sa iti schimbi culoarea parului. sau poti astepta sa iti iasa din intensitatea negrului si sa te vopsesti mai des. dar sincer decolorantul de la matrix e foarte bun. si nu iti distruge asa parul. si daca iti ingrijesti parul nu o sa ai probleme cu el. iti recomand crema de par de la Viva Natura cu petrol. eu is bruneta de vreo 5 ani mi-am facut decapaj si am folosit masca aceasta. parul meu arata foarte bine. sunt foarte multumita.

| colineta a răspuns:

Iti cumperi vopsea blond cat mai deschis si astepti ca parul sa ajnga la nuanta pe care o doresti sau tot cu vopsea blond tot foarte deschis si peste te vopsesti din nou cu culoarea pe care o doresti eu as incerca cu decolorant chiar daca arde parul...happy te tunzi chealarolling on the floor si scapi :p parul creste la locwinking