| Lissa22 a întrebat:

Aplicarea unor unghii false pe timp de vara unui copil dauneaza sau este periculos? Fetita mea de 11 ani jumatate vrea niste unghii false puse la salon, dar mie imi este teama fiindca am auzit ca lampa dauneaza!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| kraftwerk1991 a răspuns:

Imi este mila de copil. Unghii false la 11 ani, inseamna ca la 15 teste de sarcina nu?

| Lissa22 explică (pentru kraftwerk1991):

Si mie, insa isi roade foarte tare unghiile pana la carne. Are mai multe colege care au patit la fel si au unghii false. Am mai auzit ca razele UV sunt cancerigene asa ca nu vreau sa risc, de asta am decurs la un tratament natural de cresterea unghiilor.

| maia000salam a răspuns:

Dauneaza daca este folosita pe timp lung. Asa o singura data nu se intampla nimic