| oana_1897 a întrebat:

As avea nevoie de un remediu impotriva caderii parului...am cateva luni de cand imi cade ingrozitor si nu stiu ce sa fac; am incercat cu ceaiuri si nimic...va rog mult. multumesc!

Răspuns Câştigător
| laura_4286 a răspuns:

Buna Oana, si eu am aceeasi problema...recent am incercat samponul ALPECIN C1 impotriva caderii parului.si, desi l-am utilizat de vreo 4 ori pana acum...se vede diferenta...cred ca functioneza. Dupa ce il termin o sa pot spune cu certitudine, oricum te tin la curent... Samponul il gasesti la farmaciile Sensi Blue...si consta 24 lei/250 ml. Sper ca ti-am fost de ajutor, o zi buna!

9 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Problema asta o avea si o pr de'a mea. A incercat niste pastile perfectil, apoi un sampon pentru caderea parului o solutie d la elimiplant cu potroleum si in ultima faza ceai de nuc. Si a zis de cad cu ceaiul de nuc nu prea ii ai cade.

| cristina93 a răspuns:

Incearca pastilele revalid, sunt foarte bune, intareste radacina firului de par. big grin

| ViVi a răspuns:

Factorii care care duc la caderea parului:
anticonceptionalele
alimentatia
stresul
boala
medicamentele
razele solare
uite o reteta care o foloseam eu si a mers
2 linguri ulei de masline + 1 galbenus de ou + cateva picaturi de lamaie (o fiola de vit. C care intareste parul); acestea omogenizate se aplica pe parul curat, se acopera cu o casca de baie si se sta 45 min. dupa care se spala cu sampon

| oana_1897 explică:

Va multumesc din suflet pentru raspunsuri si pentru ajutor...am sa le incerc pe toate pe rand si poate nu o sa fiu cheala pana atunculaughing (glumeam) merci mult

| girlxx21 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu :-|. cel mai bine consulti un dermatolog mama a luat un tratament dar e cam scump vreo 2-3 milioane :-|

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de ricin+ulei de masline (aplici pe scalp, masand, lasi 1 ora jumatate, 2, apoi clatesti)-vezi sa nu pui prea multe picaturi, atat cat sa iti masezi sclpul in intregime.Asta poti face de doua ori/saptamana.Incearca si Revalid si in ultima instanta apeleaza la un dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat sa-ti trimit mesaj privat, dar cum nu se poate (iarasi) revin sa-ti spun ca trebuie sa-l speli cu apa doar calduta, nu fierbinte, pentru ca spalatul cu apa mai calda de 37 grade duce la probleme mai serioase ale scalpului.
e vara, profita de asta si lasa-ti parul sa se usuce la soare, dupa ce-l clatesti cu ceai de musetel.si asta si masarea scalpului si masca de care iti ziceam, ar trebui sa te ajute. poate treci printr-o perioada mai nasoala, esti stresata, si eu mai patesc si-mi cade parul.inca ceva:nu-l pieptana cand e ud si ca sa nu se incalceasca peste noapte, piaptana-l cu un pieptene cu dinti din lemn si rari, inainte sa te culci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Try ulei de masline..pe mine m`a ajutat!

| andrutski a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema cu ceva timp in urma, dar am facut comanda la un salon de o cutie de fiole, se cheama Silky. Dupa ce te speli pe cap aplici pe par continutul si masezi usor scalpul. In cutie sunt 10 fiole, de preferat sa le folosesti pe toate, rezultate garantate big grin