| madalina736 a întrebat:

Imi cade foarte mult parul. Stiti vreo solutie impotriva caderii parului pe care ati incercat o si a dat si rezultat? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Masca cu ulei cald de ricin la radacina parului, tinut 2-3 ore, dupa care te speli pe cap normal, doar ca trebuie sa faci 2-3 samponari, ca sa iasa tot uleiul.
Masca va da rezultate si daca o tii doar 1 ora pe cap, doar la radacina firului de par se pune si se incalzeste un pic in prealabil.
1 data pe saptamana este foarte bine, dar tratamentul trebuie sa-l faci 2-3 luni consecutive.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

O trimitere la endocrine ar fi potrivita caci a-ti monitoriza starea de sanatate nu e o greseala. Frumusetea e pe plan secund. Acesta poate fi un simptom al unei boli endocrine serioase. Poate fi vorba si de altceva doar ca glandele obisnuiesc sa se dezechilibreze din cauza alimentatiei nepotrivite, al sexului in exces, consumului de droguri, al stresului, etc.