| Innorat a întrebat:

As dori sa devin reprezentant Oriflame sau Avon. Momentan sunt indecisa. Poate cineva sa ma convinga care dintre cele doua e cea mai buna? Mentionez ca am 16 ani. Vreau sa gasesc pe cineva de incredere care sa ma indrumebig grin. De asemenea am si o serie de intrebari:
Trebuie sa am 18 ani impliniti pentru a ma inscrie?
De cat trebuie sa fac comanda minim?
Ce avantaje am?
Primesc cadouri?
Primesc brosurile, produsele prin posta?

Am nevoie de cineva de incredere care sa ma faca reprezentant. Dau Fundita celui care ma va convinge!

Răspuns Câştigător
| ANAHsneaman a răspuns:

Buna eu nu sunt reprezentant dar m-am interesat ce ar trebui sa fii reprezentant:
1. La Oriflame nu ai comanda obligatorii nici o anumita suma. Poti sa dai comenzi oricand, iar pentru a beneficia de reducere trebuie sa dai de minim 50 ron. pentru alte beneficii oferite poti sa intri aici sa vezi http://www.orif-reprezentant.ro/......t-oriflame

2. DAR si AVON se vinde bine! Brosura se vinde singura, iar AVON deja e un brand.in comparatie cu celelalte care au preturi maricele si nu se promoveaza mai deloc. La Avon ai un comision foarte bun de pana la 40%!, participi la cursuri si traing-uri gratuite, comanda vine gratis acasa, ai numeroase cadouri in bani sau produse cosmetice.plus echipa care e super! Petreceri, intalniri, distractie!
nu stiu nici eu ce sa aleg sincer dar parca AVON ar fi mai ok oricum bafta :D

4 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Asta e ce am auzit si eu dar oricum mai asteapta raspunsuri poate iti vor fi ma de folos big grin

| Avon053 a răspuns:

Din cate am auzit eu Oriflame este o firma nu asa buna, deoarece:ei au aproape aceleasi produse in fiecare catalog(fata de avon care lanseaza 2-3 produse lunar), disponibilitatea in stoc a produselor este una foarte proasta adica risti sa strangi o comanda de 300 de lei din care poti comanda produse doar de 100 lei pentru ca celelate nu sunt pe stoc, programul de bun venit adica cu cadouri este foarte prost adica trebuie sa comanzi de 250 lei prima data ca sa iti de-a 2 creme fata de avon la care daca comanzi de minim 140 lei primesti un ruj in exclusivitate +alte lucruri.Deci dupa parerea mea firma Oriflame nu este asa buna. Daca vrei sa te inscrii ca reprezentant la AVON sau sa aflii mai multe detalii suna-ma la 0735856209 sau da-mi un bip si te sun eu daca nu lasa-mi nr tau de telefon la:sebastian. avon@yahoo.com.Iar daca te inscrii in echipa mea o sa primesti si un parfum sau poate ceva mai bun, cadou.

| Innorat explică (pentru Avon053):

Multumesc pentru raspuns. M-ar tenta oferta, insa mai astept si alte raspunsuri. In orice caz mi-am notat numarul si de ceva te voi contacta la telefon sau pe yahoo.

| Avon053 a răspuns (pentru Innorat):

Ok.