| BlackRaven45 a întrebat:

As vrea sa devin reprezentant.
Care este mai bun? Avon sau Oriflame? De la care comanda mai multi oameni?

Vreau sa gasesc pe cineva de incredere cu care sa colaborez si sa ma ajute sa devin reprezentant...am inteles ca pot sa ma inscriu si pe numele mamei si ca trebuie o copie de pe buletin! Altceva ce mai trebuie?

Acum am cateva intrebari la care vreau sa raspundeti:

-De cat trebuie sa fac comanda ( minim?).

-Daca nu mai vreau sa fiu reprezentant si nu am timp, pot sa renunt si sa nu mai fiu reprezentant?

-Daca nu fac comanda de cat mi se cere ce se intampla?

-Primesc cadouri?

-Prima dat cum se actioneaza,. imi trimite catalogul prin posta sau cum?

-Cum trimit si plasez comanda?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca Avon e mai,, cautat,, ca Oriflame si din moment ce vei deveni reprezentant vei afla raspunsul la intrebarile tale

| Xtadelo a răspuns:

Avon e "mai bun "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu cum e la oriflame, ca la avon nu ma pricep. :)
am sa iti raspund si la unele intrebari si iti dau si alte detalii:

-vei primi cadouri la primele 3 comenzi
-prin posta nu iti trimite nimic, comanda(coletul cu produse) iti soseste ori acasa prin curier, ori la sediul oriflame in termen de 3 zile lucratoare si ai 18 zile sa platesti comanda. :D
-ca sa stii de cat trebuie comanda uita-te pe link-ul asta:
http://ro.oriflame.com/recruits/show.jhtml?tag=MakeMoney
la comenzi sub 70 de lei nu se face reducere.

-nu e nicio problema daca nu ai timp sau comenzi, dar dupa 12 luni in care nu ai plasat nicio comanda se considera ca nu mai esti in echipa oriflame (ca reprezentant).

la amandoua sunt avantaje si dezavantaje. la avon sunt seturile de 3, 4 produse si asa ai comanda mai mare, dar la ei discontul e mai mic, la oriflame mai multe produse sunt de buna calitate, dar preturile sunt un pic mai mari.dar cata vreme ai reducere si in catalog si la comanda nu cred ca asta e o problema asa de mare.

procedura de comanda online: http://ro.oriflame.com/......show.jhtml

daca ai si alte intrebari? te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat: eu m-am dus direct la sediu cand m-am inscris si mi-au dat un formular cu regulamentul si altele si trebuia sa il semneze mama. pe foile alea atata doar o semnatura(care, sincer se poate si falsifica, o bucla obisnuita, ca parintele nu trebuie sa scrie nimic cu scrisul lui ca sa faca diferenta.)

din echipa, eu am un coordonator/sponsor, e o doamna care lucreaza la oriflame si tu o sa ai de asemenea pe cineva de genul asta. tipa asta imi da orice detalii legate de ce se intampla la oriflame, primesc de la ea mesaje sms cu noile oferte si poate pune comenzi in locul meu daca eu am o problema la internet, de exemplu.

cand ma duc la sediu sa ridic comanda, spun la cine sunt, cine mi-e coordonator si imi da pachetul.
sper ca te-am lamurit un pic cum e la oriflame. :*

| Thunderwave_Adriana_1986 a răspuns:

Se primesc la AVON premii si bonusuri lunare si procent din vanzarile facute.

Trebuie sa te inscrii si o poti face aici http://mad.ly/signups/115664/join

| ButterflyM95 a răspuns:

Heey:*!
Mai vrei sa devii reprezentant Avon? Sau Ladys?
Nu este o responsabilitate,daca nu ai comenzi, nu comanzi si gata, sau daca vrei, poti renunta oricand, primesti si cadouri.Ii voi raspunde eu la toate intrebarile.
Te astept cu un sms.Te pupiicc:*:*

| Tatiana1098 a răspuns:

Eu cred ca Avon. Daca inca doresti sa te inscrii ca reprezentant da-mi un mesaj.

| AdelaSchiman a răspuns:

Categoric Oriflame! De ce? 1. produse de calitate, cosmetice fara parabeni, parfumuri noi aprape la fiecare campanie, accesorii deosebit de frumoase, genti de calitate si nu in ultimul rand caci cred ca e cel mai important pentru urmatoarea perioada produsele Wellness: vitamine, shake-uri, supe, produse ce pot fi introduse cu succes in dietele de slabire toate certificate in Germania. Cat despre castig nu stiu sincer care sunt comisioanele de reducere la Avon, insa aici pe o amarata de comanda de 70 ai castigul tau de 23%, comenzi peste 300 lei iti aduc un profit de 30%- 90 de lei, peste 600 de lei ai 40% ceea ce inseamna 240 de lei. Castigi cat doresti si pe masura interesului pe care il oferi. Daca esti curioasa sa afli cat poti ajunge sa castigi de acum pana peste 2 luni suna-ma. 0753986532. O seara placuta!

| Catalina2005 a răspuns:

Buna! :*
Comanda nu conteaza de cat e. De cat poti tu sa faci happy
Da poti renunta
Nimic dar cu cat ai comanda mai mare cu atatat primesti mai mult discount
Da primesti cadouri in functie de comanda
Da vei primi catalogul +fisa de inscrie prin posta
Daca vrei mai multe detalii : catalina_balasa@yahoo.com
Te inscriu eu daca vreii

| Catalina2005 a răspuns:

Buna! :*
Comanda nu conteaza de cat e. De cat poti tu sa faci happy
Da poti renunta
Nimic dar cu cat ai comanda mai mare cu atatat primesti mai mult discount
Da primesti cadouri in functie de comanda
Da vei primi catalogul +fisa de inscrie prin posta
Daca vrei mai multe detalii : catalina_balasa@yahoo.com
Te inscriu eu daca vreii la avon