Întrebare recomandată | CarpatikA96 a întrebat:

As dori sa imi fac un tatuaj pe antebrat dar nu stiu inca sigur ce... niste sfaturi va rog?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Gândește-te foarte bine înainte că acest proces este ireversibil!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Tatuajul o să-ţi rămână pe corp pe viaţă. Nu cred că vrei să încredinţezi o astfel de decizie unor străini de pe TPU.

Dacă eşti indecis şi vrei un tatuaj doar de dragul ideii de tatuaj, eu zic că ar fi mai bine să amâni procesul, dacă nu să renunţi la el de tot.

Să îţi faci un tatuaj o să poţi oricând, să îl elimini...mai greu.
Iar şansele ca ceea ce îţi place acum să ajungi să nu suporţi în viitor sunt foarte mari. Nu te grăbi.

| mona a răspuns:

Un cap de tigru sau un fluture

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Exact în situaţia în care eşti tu NU trebuie să îţi faci un tatuaj.
Un tatuaj îţi faci atunci când ai deja ceva în minte, un lucru pe care chiar ai vrea să ţi-l transpui pe piele şi care semnifică/simbolizează ceva pentru tine. Un lucru pe care ai fii dispus să-l porţi in fiecare zi şi pentru care ai fii dispus să suporţi durere.
Nu porneşti cu "Vreau să-mi fac un tatuaj da' nu ştiu ce...", ci cu "Vreau să îmi tatuez X pentru că semnifică Y!".
Altfel, mai mult ca sigur te vei plictisi de el şi vei regreta că ţi l-ai făcut.
E pielea ta în joc ( la propriu ) şi banii tăi în planul doi.
Tatuajele nu sunt simple accesorii, ca un ceas sau un colier pe care le poţi da jos sau pe care le poţi înlocui.
Dacă vrei să îţi faci un tatuaj doar ca să te afli în treabă sau doar pentru modă, te sfătuiesc să nu o faci.

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Daca nu stii nici tu ce vrei sa iti faci, inseamna ca nu e dorinta ta. E doar o chestie de moment, poate doar sa fii acceptat intr-un grup, nu stiu...
Dar mai tarziu s-ar putea sa regreti.
Mai bine asteapta pana gasesti ceva care te reprezinta cu adevarat, si apoi ti-l poti tatua, pentru ca e dorinta ta, sa ai alec element anume pe tine.
Nu e bine cu dragoni, cu scorpioni, cu d-astea. Sunt suprautilizate.
Si te rog, nu litere chinezesti, ca s-ar putea sa te trezesti ca scrie "rahat" pe tine.

| gmxromania78 a răspuns:

Eu iti spun sa iti tatuezi o flacara sau un fulger sau cel mai frumos, un dragon!

| Andruta12 a răspuns:

1.Hotarastete sigur!
2.Ai grija ce ii celui care iti face tatuajul!
3.Fa-ti curaj!
4. Tatuajul se poate lua dar iti ramane cicatrice (te facecu lase-urul ca sa ti-l stearga)

| cristinel98 a răspuns:

Bună.Fa-ţi un tatuaj ce te caracterizează pe tine. Sper că te-am ajutat:*

| CameliaS a răspuns:

Bună seara. Probabil răspunsul meu o să ți se pară demodat, însă atunci când îți tatuezi permanent ceva pe piele, trebuie să te gândești că indiferent dacă te vei plictisi sau nu de el, nu vei mai putea face nimic în această privință. Dacă totuși dorești să faci acest lucru, după mine (dacă ești fată) un fluture stilizat ar fi un tatuaj foarte elegant, sau o floricica. habar n-am. Sper că te-am ajutat! :*

| Wargrave_Andy_1980 a răspuns:

CarpatikA96 ai putea sa-mi dai cateva informatii despre stilul tau? Poate as putea sa-ti dau niste idei bune.winking

| CarpatikA96 explică (pentru Wargrave_Andy_1980):

Imi plac barurile, sa fumez tigari si nu numai, sa imi petrec in mare parte timpul cu prietenii

| Wargrave_Andy_1980 a răspuns (pentru Wargrave_Andy_1980):

Ce zici de o gagica, la piciorul ei o sticla cu bere. Nu stiu, sa fie asezata pe un bar. O sa ma mai gandesc la ceva si o sa-ti fac un desen.