| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

vineri urmează să imi fac un tatuaj pe antebrat, as dori sa stiu cum trebuie îngrijit dupa ce e gata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Azi e vineri. Iti va spune tatuatorul ce vrei sa stii.

| LPCTSTR a răspuns:

Ti se va spune la sfarsit: spalat in fiecare zi, zona tinuta departe de microbi + creme.

| acerr a răspuns (pentru LPCTSTR):

Gresit,nu se spala

| acerr a răspuns (pentru LPCTSTR):

Tocmai invers, nu se spala si se pune o crema speciala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi e vineri.

| Denisa0954 a răspuns:

Iti va spune tatuatorul tot ce trebuie sa faci. În principiu trebuie spălat dimineata si seara cu apa calduta si sapun antibacterian, si sa l dai de câteva ori pe zi cu o crema. Ferit de soare, sa stai prea mult cu el in apa

| acerr a răspuns:

Simplu,
zilnic aplici crema care o vei cumpara, in primele doua sapatamni de 2x la zi, te feresti de soare pana este locul vindecat, nu speli
daca respecti astea, va ramane frumos
imi spui ce tatuaj ai,?

| Bbbbbbbbbgfddd explică (pentru acerr):

Un tatuaj cu o busolă as vrea, exista modele pe google...pe antebrat

| acerr a răspuns:

1,nu te speli
2. feresti zona de razele solare
3 aplici crema
4. sa nu ai haine stranse, in locul unde il faci
5. normal nu se aplica crema, peste alta crema, dar umezesti un pic de vata in apa si foarte usor tamponezi locul