| Belieber69 a întrebat:

As dori sa imi vopsesc parul mov (tot parul), si am nevoie de ajutorul vostru. big grin E mai bine sa folosesc violet de gentiana sau sampon nuantator, adica care ar iesi mai bine? (am parul saten cu tente de blond) happy

Răspuns Câştigător
| Cernat_Andra_1990 a răspuns:

Depinde cat de inchis vrei sa fie. adica cu nuantator se inchide destul de mult. Eu mi-am facut varfurile violet, dar cu decolorant si vopsea si a iesit grozav.
incearca-le pe amandoua putin si vezi care iti place mai mult.

| Belieber69 explică (pentru Cernat_Andra_1990):

Uite, as vrea ceva in genul asta: http://1.bp.blogspot.com/......o1_500.jpg
Care ar fi mai bun? :)

| Cernat_Andra_1990 a răspuns (pentru Belieber69):

Pai, vopseaua este cea mai promitatoare varianta. Samponul nuantator da numai o nuanta, nu este asa de bine definit. Iar violetul de gentiniana se combina cu culoarea pe care o ai acum, adica daca iti decolorezi parul blond, va iesi un violet deschis si in plus, pateaza. Asa ca faci cum vrei dar ar trebui sa vorbesti cu cineva care le-a incercat pe toate.