| iki34 a întrebat:

As dori sa stiu si eu ce se poarta in 2011.Adica se mai poarta hainele inflorate? sau sosetele peste genunchi? Tunsoare? Accesorii? Culori de unghii? Cat mai informat. Dau funda; x la cel mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| RoseNightmare a răspuns:

2011 e un an plin de culori puternice, haine şi accesorii care te scot în evidenţă. Se poartă ţinutele monocrome în nuanţe vibrante, salopetele elegante, hainele decorate cu dungi orizontale, iar pantalonii scurţi sunt un must have.

De asemenea, revin în forţă bijuteriile metalice, masive, accesoriile din textile eco şi pantofii decoraţi cu elemente inedite. Pe toate le regăseşti în propunerile noastre, sau în combinaţiile inedite de ţinute pe care ţi le recomandăm astfel încât să te pui în valoare într-un stil unic!

se poartă lacurile de unghii în nuanţe cu atitudine, însă nu mai vorbim despre culorile electrice, neon, ce au fost pe val sezonul trecut.

Acum sunt la modă unghiile verzi şi albastre, ce duc cu gândul la iarba proaspătă, la natură, la valurile mării.

Aşadar, pentru femeile cu atitudine, recomandate sunt gloss-urile şi rujurile în culori tari, de la burgundy la grena movuliu.

Când porţi aşa nuanţă pe buze, ochii sunt fie machiaţi discret cu maro şi tonuri cărămizii, fie te rezumi la mascara.

Genţi în dungi

Dacă dungile late, orizontale, sunt imprimeu vedetă în sfera creaţiilor vestimentare, iată că şi genţile se supun acestui curent.

Se vor purta plicurile medii, dar încăpătoare, din materiale textile, piele lăcuită ori materiale eco, decorate cu delicioase dungi orizontale, în culori neon, plus catarame.

4 răspunsuri:
| Carlamonicaanghele a răspuns:

1.Geanta cu franjuri
Este un accesoriu care "va rupe gura târgului" în acest an, care se va găsi peste tot. Pe lângă faptul că va fi un must-have, acest model de geantă este extrem de uşor de purtat, iar dimensiunile ei te vor ajuta sa-ţi cari orice doreşti şi orice îţi este necesar într-o zi.
2.Hainele cu imprimeu leopard
3.camasile lungi in carouri
4.Acele fesuri care atarna la spate
5.Sosetele in dungi pana la genunchi
6.Nu se mai poarta oja neagra
7.Bratari de genu http://www.google.ro/......tp?/imgres r:7, s:0&biw=1024&bih=584

sau:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:31&tx=61&ty=91&biw=1024&bih=584

8.blugii stramti
9. cerceii de toate culorile--acei cercei f. mari sunt de pitipoance deci ar trebui sa-i eviti
10. tunsorile:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0

sau:::http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:0

sau:))---http://www.google.ro/......tp?/imgres r:17, s:20&biw=1024&bih=584

saaaauuu:D

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:100&biw=1024&bih=584

cred ca e de ajuns:D
Deci mult succes in moda :D
Funda::D

| ledzeppelin a răspuns:

Inca se mai poarta imprimeul floral, la fel si sosetele peste genunchihappy.
Noul trend, nelipsit de pe covorul risu al Hollywood-ului implica nuantele de mov si lila in toate piesele vestimentare. Iata cum poti purta lila fara a starni discutii si comentarii rautacioase :
- poti purta un sal delicat din bumbac.
- poti purta o pereche de colanti elastici.
- poti purta o rochie din bumbac, cu maneca trei-sferturi.
- poti purta o geanta din piele de culoare mov sau o pereche de ochelari de soare clasici, cu lentila mov sau lila.
Foarte la moda si extrem de seducatoare ramane dantela, acest material erotic si plin de eleganta. De ce nu te-ai adapta si tu noilor tendinte, purtand o pereche de sosete cu dantele si o pereche de botine, asortate unei rochite chic, cu croiala clasica. Chiar si Burberry Prorsum reuseste sa atraga atentia cu o camasa clasica din dantela, cu buzunare si epoleti, combinata perfect cu o pereche de pantaloni stramti si ghete rock, la una dintre prezentarile de moda la care a fost prezent.
Un detaliu de neuitat pentru noul an ramane insa poseta din piele cu imprimeu sau accesoriu floral. Sunt foarte finute si merg de minune cu o rochita eleganta, cu un singur umar, cum am vazut deja ca se poarta anul acesta.
Paietele vor fi si anul viitor in top, mai ales daca vei purta un maieu sau un t-shirt cu aplicatii stralucitoare cu o pereche de blugi sau pantaloni clasici. Cu siguranta vei atrage toate privirile si mai ales blitzurile aparatelor foto!
Salurile si esarfele cred ca vor dainui in lumea modei ani buni de acum incolo. Uneori sunt atat de potrivite, incat pot scoate o tinuta banala din anonimat.

| Ada11 a răspuns:

Uite, iti spun ce se poarta la inceput de an:rochii/bluze cu umarul la vedere; jachete care stralucesc; cizme cu franjuri; caciulile acelea care seamana cu un fes si au un mot la capat; fustele super-mini; paltoanele rosu-aprins; par-mai intai faci o coada de cal pe care o prinzi in crestetul capului, apoi rasucesti suvitele din frunte si le fixezi cu agrafe; manusi de culori inchise; curele care evidentiaza talia; cercei mari si rotunzi; look natural(machiaj); bluze cu maneci bufante; dresuri(yegari) cu model sau fara; daca iti place sa te imbraci ma clasic poti sa folosesti ca si oja verde si albastru; daca esti mai stilata, poti sa-ti faci unghiile negre. Sper ca te-am ajutat. Te pup. Ada.

| Gabiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Am vazut nu de mult timp mai multe articole si reportaje.
In general se poarta culorile astea:mov, albastru si culori pastelatebig grin
Si da se mai poarta haine inflorate, dar mai mult cele tip leopard(animal print), sosetele peste genunchi nu, accesori foarte maribig grin, iar uncghiile trebuie sa fie culori tipatoare. Sper ca ti-am fost de folosbig grin
papa:*